Pakiety badań

Pakiet zaburzenia glikemii

Kategoria: Zaburzenia glikemii

Ilość badań w pakiecie: 2

Materiał do badania: krew

Pakiet diagnostyczny umożliwiający wykrycie zaburzeń glikemii: cukrzycy lub stanu przedcukrzycowego. Pozwala sprawdzić poziom glukozy we krwi oraz określić jej stan do 3 miesięcy wstecz.

Pogłębiona diagnostyka za jednym wkłuciem.

Jedno ukłucie, wiele korzyści! Kilka badań zdrowotnych wykonanych za jednym razem, to nie tylko oszczędność czasu, ale także wygoda i komfort dla Ciebie. Zadbaj o swoje zdrowie w prosty i efektywny sposób - wykonaj kilka badań za jednym wkłuciem już dziś!

Pakiet zaburzenia glikemii (rozszerzenie I)

Ilość badań w pakiecie: 2

Materiał do badania: mocz

Pakiet 2 dodatkowych badań, pogłębiających diagnostykę zaburzeń glikemii. Pozwala sprawdzić poziomy glukozy i mikroalbuminurii w moczu oraz dostarcza ważnych informacji o stanie nerek i dróg moczowych. Dzięki temu znacznie ułatwia pełne rozpoznania problemów z cukrzycą i stanem przedcukrzycowym. Pakiet może być wykonywany samodzielnie lub razem z pakietem podstawowym.

Dowiedz się więcej

Cena pakietu od

104,00 zł

Opis

Badania w pakiecie (2)

Jak się przygotować do badania?

Opis pakietu

 • Często odczuwasz senność, zmęczenie i osłabienie? Łatwo zasypiasz po posiłku lub masz problemy z koncentracją?
 • Zauważasz u siebie wzmożone pragnienie lub częste i obfite oddawanie moczu? Masz kłopoty z niekontrolowanym wzrostem lub utratą masy ciała?
 • Często przytrafiają Ci się infekcje, nudności, bóle brzucha lub zawroty głowy?

Każdy z tych czynników oznacza, że warto zbadać poziom glukozy we krwi

Zaburzenia glikemii stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Wpływają na pracę niemal wszystkich narządów w organizmie i mogą świadczyć o cukrzycy lub stanie przedcukrzycowym. Choroby te – jeśli nie będą leczone lub zostaną wykryte zbyt późno – mogą prowadzić do groźnych powikłań, a nawet zagrożenia życia.

Tymczasem, według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej nawet około 26% osób z cukrzycą nie jest jej świadoma. To niebezpieczny stan, który może powodować m.in.: uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, niewydolność nerek, niedokrwienie serca lub udar mózgu.

Dlatego warto regularnie badać poziom glikemii. Wcześnie wykryte zagrożenie można łatwo opanować. W wielu przypadkach może wystarczyć do tego jedynie zmiana diety lub wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej.

Pakiet Zaburzenia Glikemii od telDoc pomoże Ci zbadać poziom glukozy (cukru) we krwi oraz – poprzez badanie hemoglobiny glikowanej – sprawdzić jej prawidłowość do 3 miesięcy wstecz. Dzięki temu umożliwi wykrycie cukrzycy lub stanu przedcukrzycowego. 

Wszystkie badania wykonywane są z jednego pobrania w wybranym przez Ciebie punkcie ALAB. Szybko, sprawnie i komfortowo. Bez stresu i bez umawiania się na konkretną godzinę (na pobranie możesz przyjść w dowolnym terminie w ciągu 60 dni od wykupienia pakietu).

Badania w pakiecie (2)

Pakiet zaburzenia glikemii - lista badań

Glukoza (L43)

Hemoglobina glikowana (HbA1c) (L55)

Jak się przygotować do badania?

 1. Przed badaniem unikaj picia alkoholu, kawy, herbaty i słodzonych napojów. Mimo tych ograniczeń postaraj zachować dotychczasową dietę – nie głodź się ani nie jedz bardziej obfitych posiłków.
 2. Przez około 24h przed pobraniem zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego. Staraj się wypocząć, wyspać i przygotować organizm do badania.
 3. Do punktu pobrań przyjdź na czczo – ostatni posiłek zjedź około 8-10h przed badaniem. Rano wypij szklankę wody niegazowanej, żeby nieco rozrzedzić krew.
 4. W przypadku, gdy zażywasz na stałe leki, to skontaktuj się z lekarzem i zapytaj, czy będą one wpływać na wyniki badań i czy możesz przyjąć je już po pobraniu.
 5. Tuż przed pobraniem zrób sobie krótki odpoczynek – spędź około 15 minut w pozycji siedzącej.
 6. Pobranie wykonaj w godzinach porannych (7:00 – 10:00).
 7. Zrezygnuj z badań w czasie miesiączki czy po intensywnym spożyciu alkoholu – w takich przypadkach lepiej przełożyć pobranie na inny dzień.

Zbadaj ryzyko cukrzycy w komfortowych warunkach

 • 2 najważniejsze badania glikemii wykonywane z jednego pobrania
 • Wyniki online
 • Zniżka pakietowa (oszczędzasz, kupując badania w pakiecie)
 • Wygodne pobranie w jednym z ponad 600 punktów pobrań na terenie całej Polski
 • Możliwość rozszerzenia badania o dodatkowe analizy diagnostyczne bez kolejnych pobrań krwi

Cena pakietu od

93,00 zł

Cena pakietu od

93,00 zł Zadzwoń i zamów u doradcy
+48 222 210 644

Wszystkie badania zakupione w ramach jednego zamówienia muszą zostać zrealizowane podczas jednej wizyty w ciągu 60 dni od zakupu.

Najkrótsza droga do dłuższego życia.

Zobacz, jak zacząć dbać o zdrowie w kilku prostych krokach

Krok 1

Wykonaj krótką ankietę

Odpowiedz na kilka pytań dotyczących Twojego stylu życia, aby otrzymać spersonalizowane rekomendacje.

Krok 2

Rozpocznij realizację programu

Wykonaj rekomendowane badanie krwi. Pobranie krwi wykonasz w placówce badawczej lub w domu dzięki naszej mobilnej usłudze pobierania krwi.

Krok 3

Odbierz swoje wyniki

Zaloguj się na teldoc.pl, by odebrać swoje wyniki.

Krok 4

Zapoznaj się z Twoim dedykowanym planem

W ramach opieki telDoc dogłębnie przeanalizujemy Twoje wyniki oraz Twój styl życia i przedstawimy Ci plan działania.

Krok 5

Wprowadź w życie nasze rekomendacje

Postępuj zgodnie ze swoim dedykowanym planem, aby wpłynąć na Twoje zdrowie i długowieczność.